Türkce

Frauen aus allen Ländern

“Dünyanın çeşitli ülkelerinden kadınlar” kurumu 2001 yılında kurulmuştur. Göç ve Iltica eden kadınlara yönelik eğitim ve danışmanlık kurumudur.

Hizmetlerimiz…

• Eğitim Almanca kursları, Alfabe kursları, Siyasi Eğitim, Temel Bilgi/ Eğitim ( okuma- yazma, hesap yapmak, iletişim cihazları kullanmak, vs.) Enformasyon (bilgilendirme) etkinlikleri, öğleden sonra ders çalışabilme olanakları, vs ). Bu hizmetlere ek olarak ücretsiz çoçuk bakıcılığı da sunulmaktadır.

• Danışmanlık göçmen kadınların ilgi alanlarına yöneliktir (Eğitim, iş, ev, oturum, geçimgüvencesi, aile, şiddet, göçmenlik, ayrımcılıga maruz kalma vs.) Danışmanlık hizmetimiz hem bireysel hemde grup halinde, farklı dillerde veya tercüman eşliğinde sunulmaktadır.

Hedefimiz göç veya iltica etmiş kadınlara danışmanlık hizmeti sunarak destek olabilmek. Ҫalışmalarımızı göçmenliği ve kadın olmanın soru ve sorunlarını merkeze alarak bir çok kurum ve devlet daireleriyle irtibata geçerek, halkla ilişkiler çalışması yürüterek gerçekleştiriyoruz. Eğitim, danışmanlık ve boş zaman/kültür etkinlikleri vs. sunmamızdaki amaç, kadınların kendi isteklerini gerçekleştirebilmelerini sağlamak ve avusturya toplumu içerisinde kendi ilgi alanlarında aktiv bir şekilde yer almalarını güçlendirmektir.
Hizmetlerimiz ile ilgili ayrıntılı bilgileri telefon ile, e-mail veyahut açılış saatlerimizde öğrenebilirsiniz:

Pazartesi saat: 13:30 – 15:00

Salı saat: 8:30 – 11:30 ve 13:30 – 16:00

Ҫarşamba saat: 8:30 – 10:30 ve 13:30 – 16:00

Frauen aus allen Ländern

Tschamlerstraße 4 / 5.Kat

6020 Innsbruck

Tel.: 0512 / 56 47 78

info@frauenausallenlaendern.org